Всі картки різняться за назвою, пріоритетами, вартістю обслуговування і т.д. При виборі кредитної картки необхідно звертати увагу на наступні параметри:
- Процентна ставка. Це ціна кредиту, яку платить власник карти за використання грошей банку. Варто розуміти, що низький відсоток часто означає високу вартість випуску або обслуговування карти, і навпаки.
- Комісії та інші платежі. Це вартість послуг за різні операції по карті. Наприклад, часто банки беруть велику комісію за зняття грошей в банкоматах або за поповнення рахунку.
- Кредитний ліміт. Визначте, яку максимальну суму ви хочете займати у банку.
Всі картки мають обмеження на видачу кредиту. Ліміт визначається виходячи з вашої платоспроможності. Чим вищий дохід, тим вище поріг позики. При занадто великому ліміті існує небезпека втратити контроль над витратами і потрапити в боргову яму. Щоб цього не сталося, уважно стежте за своїми витратами і своєчасно повертайте борг. - Пільговий період. Це відрізок часу (іноді банки називають його «грейс-періодом»), протягом якого власник картки може безкоштовно користуватися позиковими коштами, вносячи тільки мінімальний платіж . У середньому він дорівнює 50-60 дням. Після завершення пільгового періоду банк проводить нарахування відсотків.
- Наявність додаткових опцій. Для власника будь-якої карти дуже важливо стежити за витратою коштів, для цього варто підключити послугу смс-інформування про рух грошей по рахунку або інтернет- банкінг. Також незайвим буде наявність бонусних програм – від оплати товарів і послуг ви будете отримувати різні переваги, наприклад, накопичувальні бали для оплати покупок.