Багато сучасних пенсіонерів продовжують жити активним життям, тому зовсім недивний їх інтерес до споживчих кредитів. Саме кредит допомагає пенсіонерам виконати ремонт, зробити великі покупки, поліпшити житлові умови або поїхати в круїз. Багато банків йдуть назустріч людям пенсійного віку.
В чому ж особливості кредитування громадян пенсійного віку? Ще кілька років тому банки давали кредити пенсіонерам максимум в 55-60 років, та й то знехотя. Однак сьогодні кредитні організації спростили вимоги і переглянули вікові обмеження. Причиною цих змін став цілий ряд об’єктивних факторів:
В Україні пенсіонерів стає все більше і враховую велику конкуренцію банкам стало невигідно ігнорувати таку велику соціальну групу. Банківське страхування отримує все більший розвиток і дозволяє знизити ризики позичальника і кредитора у зв’язку з різними захворюваннями або навіть смертю.
Пенсіонери є дуже сумлінними боржниками, порівняно, наприклад, з молодими фахівцями або студентами. У пенсіонерів є у власності майно, яке може стати заставним забезпеченням. Крім того пенсіонери мають гарантований дохід, у вигляді пенсії. А працюючі пенсіонери банками розглядаються, як привілейовані позичальники.
Для отримання кредиту пенсіонер повинен вирішити яка сума потрібна і на скільки безболісно можна розподілити її погашення.
При оформленні кредиту потрібно звернути увагу на ряд важливих моментів:
- Пакет документів, які запропонує надати банк, залежить від віку позичальника, суми кредиту і терміну кредитування.
- Позичальнику старше 65 років обов’язково доведеться купити поліс особистого страхування.
- Кредити на суму більше 30 000 грн. готівкою пенсіонер може отримати на умовах заставного забезпечення.
- Проте можливі винятки з правил, залежно від кредитної політики банку та індивідуальної ситуації.
Найпростіше пенсіонеру отримати короткостроковий невеликий займ готівкою (такі позики частіше надають МФО, а не банки), або POS-кредит, на покупку побутової техніки, меблів і т.п.
У середньому для пенсіонерів процентні ставки за кредитами становлять 16-25%, але банки можуть надати пільгову ставку або знижку в 1-3% своїм зарплатним клієнтам, а також тим, у кого в цьому банку відкритий пенсійний рахунок.
Вибравши банк необхідно подати анкету-заявку. Наявність поруки фізичної особи або застави є додатковим плюсом, який прискорить прийняття банком рішення. Досвідчені позичальники пенсійного віку проводять регулярний моніторинг кредитного ринку і «ловлять» спецпропозиції банків, які розраховані саме на пенсіонерів.