Молодіжний кредит

Молодіжне кредитування вже досить розповсюджена послуга в усьому світі. В Україні цей вид кредитування почав активно розвивається тільки протягом декілька останніх років.
Отже, Ви захотіли взяти молодіжний кредит. Що для цього потрібно?

Молодіжний кредит може надаватися за законом тільки людям, які не досягли тридцяти п’яти річного віку, причому що важливо отримати його може і молода сім’я, і ​​самотній парубок або дівчина.

Молодіжний кредит на будівництво, реконструкцію або купівлю житла отримують тільки через “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”. Цей фонд надає молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам кредит за пільговою програмою і програмою часткової компенсації банківської ставки кредитів комерційних банків.

Пільгові молодіжні кредити

Пільговий молодіжний кредит дається строком на тридцять років. Отримати його Ваша сім’я зможе якщо проживає на площі не більше шести кв. м на людину і стоїть в державній квартирній черзі. При цьому у сім’ї повинен бути стабільний заробіток. Пільговий молодіжний кредит вигідний для Вас якщо у Вашій сім’ї є діти. При наявності однієї дитини – кредит безвідсотковий, якщо дітей двоє – 25% кредиту гасить держава, якщо троє – держава погашає 50%.

Якщо у Вашій родині в кредитний період з’являється дитина, пільга діє з моменту його народження. Однак, бажаючи отримати пільговий молодіжний кредит, треба бути готовим до того, що його можна чекати не один рік. Не так давно з’явилася спеціальна рейтингова система, що дозволяє визначити те, які у вас шанси на отримання подібного кредитування. Згідно їй перевага віддається людям, які тривалий час стоять на квартирній черзі, що мають кілька дітей, вчений ступінь, інвалідність, спортивні заслуги і стабільно високий легальний заробіток.

Програма часткової компенсації молодіжного кредитування

Існує також Програма часткової компенсації. Вона більш доступна, проте останнім часом її дію уряд часто припиняло через брак коштів. За умовами цієї програми, Ви самі підшукуєте підходящу квартиру і берете під неї банківський кредит, а держава щомісяця компенсує Вам частину відсотків на спеціально створений банківський рахунок.

Молодіжний кредит на житло в Києві отримати складніше – ціна не повинна перевищувати розрахункову вартість за даними Держбуду – 3216 грн. за квадратний метр. А площа квартири не повинна бути більше ніж двадцять один метр загальної площі на людину плюс двадцять метрів на сім’ю. Якщо розмір і ціна обраного житла задовольняють ці умови, то держава буде повністю компенсувати Вам ставку НБУ – дев’ять відсотків, проте на ділі подібні умови практично неможливо виконати і компенсація зменшується.

Умови отримання молодіжного кредиту або часткової компенсаціі:

  1. украінське громадянство;
  2. вік – не більше 35 років (якщо сім’я – обоє з подружжя не повинні досягти 35 років);
  3. перебування на квартирному обліку в квартвідділи при виконавчому комітеті.

Перелік документів для отримання часткової компенсації:

  • Довідка про склад сім’ї (Форма-3);
  • Копії свідоцтва про шлюб та паспортів;
  • Копії свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
  • Довідка про те, що кандидат перебуває на квартирному обліку.

Залишити відповідь Скасувати відповідь