Кредит на навчання

Отримати вищу освіту сьогодні досить витратний захід. На бюджетне навчання вступають не більше 25% студентства, а освіта за контрактом не під силу багатьом родинам. Брати звичайний кредит для оплати навчання теж не вигідно, занадто великі процентні ставки і маленькі терміни надання кредиту. Йдучи назустріч потребам студентів, держава пропонує можливість отримання вищої освіти, для чого Міністерство освіти і науки пропонує кредит на навчання з мінімальною ставкою на строк до 15 років.

Пільгові державні довгострокові кредити або соціальні позики розподіляють між навчальними закладами для надання їх нужденним студентам. Даний цільовий кредит можуть отримати громадяни країни, які успішно надійшли або навчаються на будь-якому курсі денної, вечірньої або заочної форми освіти у вищих навчальних закладах різної форми власності. Мається тільки обмеження за віком – не старше 28 років.

Відсотки за кредит на навчання невеликі і вигідно відрізняються від банківських нестабільних відсотків. Сума соціальнї позики постійна, а за умови того, що по закінченню навчання позичальник стане працювати з профільної спеціальності в комунальних або державних установах не менше п’яти років процентна переплата анулюється взагалі. У випадках, коли студент, який отримав державний кредит на навчання, згодом був відрахований, право на отримання другої позики втрачається. Перевагу в отриманні пільгового державного кредиту мають абітурієнти з числа інвалідів першої та другої груп, дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених та багатодітних сімей при однакових результатах при вступі.

Дану соціальну позику отримати може теоретично будь-який студент, необхідно тільки написати заяву і зібрати документи підтверджують необхідність отримання кредиту (довідку про погане матеріальне становище сім’ї , копії дипломів про перемоги на олімпіадах і конкурсах) , потім надати все це в спеціальну комісію. Після отримання позитивної відповіді укладається угода зі студентом або представляють її в разі неповноліття батькам, на підставі поданого паспорта та ідентифікаційного коду.

Є можливість оплати навчання підприємством, яке за свій рахунок побажає дати необхідну освіту своїм працівникам. Такому підприємству надаються пільги при виплаті державних податків.


Залишити відповідь Скасувати відповідь